Kolay Fotoğraflı Pasta Nasıl Yapılır? Fotoğraflı Kurabiye Nasıl Yapılır ?

Fotoğraflı pasta nasıl yapılır? Fotoğraflı kurabiye nasıl yapılır.? Videolu  fotoğraflı pasta yapımı. Fotoğraflı kurabiye yapımı. Resimli Kurabiye yapımı sitemizde bu konulara yer verdik.  İlk olarak  kurabiyeleri yapıyoruz. Sonra yenilebilir pirinç kağıdına basılmış fotoğrafları (pirinç kağıdına istediğiniz fotoğrafları basabilirsiniz. pasta malzemeleri satan yerlerden veya bir çok pasta malzemesi satan internet siteleri var oralardan,yenilebilir gıda boyalarının kullanıldığı yazıcıları alabilir yenilebilir kağıdı da alarak yapabilirsiniz ama bunu sadece bir kereliğine yapıyorsanız.benim internetten bulduğum bir site var oradan http://www.nuanspasta.com/seker-gofret/5980-ozel-baski-yenilebilir-sekerli-kagit.html linkteki maile resminizi gönderiyorsunuz onlar istediğiniz gibi yenilebilir kağıda(pirinç kağıdı yada gofret kağıdıda deniliyor) basıyorlar sizde pasta üzerine mi? yoksa kurabiyenizin üzerine mi kullanacagınıza karar veriyorsunuz.  başka yerlerde vardır internette araştırabilirsiniz.) kurabiyelerin üzerine  kurabiyeye verdiğimiz şekil kalıbı ile çıkarıyoruz ve bal yardımı ile sürüyoruz. Kısaca tamamiyle yenilebilir gofret yada pirinç kağıdına ,gıda boyasıyla resimlerinizi basıyor daha sonrada kurabiyelere transfer editme işlemi yapıyoruz..İlk olarak kurabiye yapımının tarifini vereyim.

   Malzemeler:    -  2 yumurta -1 paket oda sıcaklığında margarin/ 250 gr tereyağ -2 çay bardağı nişasta-2 su bardağı pudra şekeri-2 çay kaşığı kabartma tozu

1 silme tatlı kaşığı tarçın
1 limon kabuğu rendesi
aldığı kadar un
süslemek için
yenilebilir kağıda basılmış resimler
bal, su
Hazırlanışı
1. Kurabiyeler için tüm malzemelerimizi iyice yoğuruyoruz. Ele yapışamayacak çok da sert olmayacak bir hamur elde ediyoruz. Hamuru yarım saat kadar dinlendiriyoruz.
2. Hamuru 1 cm kalınlığında açıp kalıplarımızla kesiyoruz. 180 C’lik önceden ısıtılmış fırında 15 dakika kadar kurabiyeler pembeleşene kadar pişiriyoruz.
3. Kurabiyeleri fırından çıkarıp soğumalarını bekliyoruz.
4. yenilebilir şekerli hamura basılmış resimleri kurabiyelere verdiğimiz şekiller gibi kalıplar yardımı ile çıkartıyoruz  5. Bir fırça yardımıyla (kırtasiyeden sulu boya fırçası da alınabilir: ) kurabiyelere çok az bal sürüyoruz. Fazla sürersek yenilebilir şekerli hamura basılmış resimleri yapıştırdığımızda bal dışarı akabilir dikkat!!
6. yenilebilir şekerli hamura basılmış resimleri kurabiyeye yapıştırmak için bal, şeker hamurunu şeker hamuruna yapıştırmak için su kullanıyoruz.
Kurabiyelerin üzerine yazdığım isimler için küçük bir aparat alabilirsiniz. pasta malzemeleri satan bir mağazalarda  15 lira civarlarında.
Fotoğraflı pasta yapımı için pastayı isteğinize göre yapıyorsunuz ve üzerine yenilebilir kağıda bastırdığınız resmi yapıştırıyorsunuz. Bu kadar.
Sizle aşağıda Fotoğraflı pasta yapımı ile ilgili video paylaşıyorum :